Przymierze z Bogiem i małżonkiem

Podsumowanie po rekolekcjach 15-17.03.2019 w Ołdrzychowicach Kłodzkich

W dniach 15-17 marca, tego roku, w Ołdrzychowicach Kłodzkich, odbyły się kolejne rekolekcje Komunii Małżeństw. Przewodził im ojciec Ksawery Knotz.

Siedemnaście małżeństw, z różnych stron Polski, zgłębiało  temat „Przymierza z Bogiem i z małżonkiem”. Był to czas owocny w bardzo ciekawe i inspirujące konferencje wygłoszone przez ojca, ubogacone dodatkowo świadectwami małżonków. Czyli trochę inspirującej teorii popartej życiem.

Grupka rekolekcyjna w Ołdrzychowicach Kłodzkich
Zasłuchani w czasie konferencji
Zasłuchani w czasie konferencji …
Eucharystia
Najważniejsze czyli Eucharystia
Luźne rozmowy
Luźne rozmowy w kawiarence
Razem z siostrą przewodniczką
Razem z siostrą przewodniczką i jedną z naszych opiekunek

W trakcie rekolekcji rozpoczęliśmy podróż od zgłębiania miłosnej relacji z Bogiem, zmierzając ku najbardziej wyjątkowej ludzkiej więzi, jaką jest relacja małżeńska. Odkryliśmy niezmienną i wyłączną obecność Boga w sakramencie małżeństwa, czyli jednocześnie we współmałżonku. Podróży tej towarzyszyły i łzy, i śmiech, a także wiele pytań i pragnień na nowo obudzonych w sercach.

Niektórzy małżonkowie weszli na kolejny etap budowania więzi małżeńskiej, inni na nowo do siebie wrócili w sferze emocji, ducha, czy też intelektu i ciała.

Doświadczyliśmy pięknej gościnności Sióstr Franciszkanek, które swoją cichą obecnością czuwały nad nami modlitewnie. Uświetniały nasz pobyt swoją radością i życzliwością.

Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa do udziału w takich rekolekcjach, które odbywają się w różnych terminach i miejscach. Propozycja tematów jest urozmaicona i każde małżeństwo może znaleźć coś dla siebie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.